Myśląc o drukarkach kodów kreskowych większość osób wyobraża sobie niewielki, kompaktowy sprzęt, który może drukować w oparciu o np. technologię termotransferową. Problem w tym, że tak skonstruowane drukarki kodów kreskowych mają swoje ograniczenia. Może zatem warto je wyeliminować?
Zewnętrzny komponent do drukarek – jak to działa?
Kompaktową drukarkę kodów kreskowych można doposażyć np. w funkcjonalny podajnik, który – podłączony do drukarki – znacząco rozszerzy możliwości tego niewielkiego sprzętu. Podajnik może nie tylko zwiększyć częstotliwość wydruku, ale też wykorzystać większą rolkę.
Niektóre podajniki są zaprojektowane w ten sposób, by za ich pomocą można było znacząco rozszerzyć możliwości drukarki. Jeśli w drukarce mieści się np. rolka z 1000 różnych etykiet, to w podajniku można z powodzeniem umieścić aż trzykrotnie większą rolkę. Dzięki temu nie trzeba jej aż tak często zmieniać.
Komunikacja to podstawa
Zdecydowana większość podajników do drukarek kodów kreskowych to urządzenia połączone z drukarką za pomocą kabla. Dzięki temu transmisja danych pomiędzy drukarką a urządzeniem zewnętrznym nie jest niczym zakłócona. Mało tego – odpowiednio długi kabel również przedkłada się na pewną niezależność.
Opcjonalnie można skorzystać z zewnętrznych podajników, które zapewniają możliwość transmisji danych bez użycia przewodu. Mowa tu oczywiście o komunikacji Bluetooth, która – w przypadku niektórych standardów – może być równie szybka co połączenie kablowe.
Awaryjny sprzęt na już?
Mówiąc wprost – Drukarki kodów kreskowych to urządzenia, które czasami muszą być rozbudowane o dodatkowe funkcje. Dzięki zewnętrznym podajnikom etykiet można jeszcze efektywniej wykorzystać ich potencjał, co w gruncie rzeczy ma istotny wpływ na sposób funkcjonowania biura i magazynu.
Podsumowując, zastosowanie zewnętrznych podajników do kodów kreskowych ma sens o ile liczba drukowanych dziennie etykiet jest wystarczająco duża. W pozostałych przypadkach warto postawić na możliwości, jakie oferują standardowe drukarki kodów kreskowych.